Aktuality

Jak bude vypadat trh s byty v roce 2017?

Ceny starších bytů v Praze se neustále přibližují cenám bytů v novostavbách. Důvodem je vysoká poptávka a malá nabídka nových bytů. Jak je to možné? Z odpovědí developerů vyplývá, že příčinou je zdlouhavý proces při povolování stavby nových bytů. Dále říkají, že tento stav, kdy ceny začínají k sobě limitovat, je velice znepokojující, protože úroveň bydlení v novostavbách je nesrovnatelně vyšší. Navíc novostavby, které jsou v cenové hladině starších bytů, v rozpětí 60 000 Kč až 70 000 za m² jsou téměř vyprodány. Ceny stále rostou, jen v druhé polovině roku 2016 se u starších bytů navýšily o 9,8 %, tedy na 66 489 Kč za m².

Tvář Prahy se neustále vyvíjí

Praha mění svoji tvář, a tak se během let objevila řada nových zajímavých pozemků, které vznikly její evolucí. Tyto změny jsou samozřejmě ideální pro realizaci nových developerských projektů. Zbouráním nevyžitých továren a zkultivováním zanedbaných lokalit vznikly nové a často velmi atraktivní pozemky, které se přímo nabízejí pro výstavbu kvalitního moderního bydlení nebo komerčních budov blízko centra Prahy.

Zájem o bydlení v Praze roste, byty podraží

Odborníci očekávají, že ceny pozemků v Praze letos stoupnou zhruba o 5 %. Na vině je novela zákona o DPH a vyšší cena stavebních prací. Přestože se zdražení výrazněji projeví hlavně na ceně stavebních pozemků a domů, mírně stoupnou i ceny bytů. Přesto je zájem o byty v Praze obrovský - k nákupu nemovitostí lákají především nízké sazby hypoték.

Bydlení v centru Prahy za rozumnou cenu nabídnou nové velké projekty

Rodiny s dětmi, mladé páry a teprve za nimi singles a nově i důchodci. Tak vypadají zájemci o nové byty v Praze. Hledají hlavně byty na kraji Prahy s dobrou dostupností do centra nebo ve velkých projektech přímo v širším centru Prahy. Vyplývá to z informací pražských developerů.

Kaskády Barrandov - bydlení u Prokopského údolí

Kaskády Barrandov patří mezi moderní rezidenční lokality v Praze, zároveň jsou velmi příjemným místem pro život ve městě a také v bezprostřední blízkosti Prokopského údolí. V průběhu výstavby etap vznikla "hnízda" domů, která jsou volně průchozí, současně zde byly vytvořeny polosoukromé prostory a dětská hřiště s vodními prvky a relaxačními plochami.

Zájem o nové byty v Praze je stále vyšší. Lidi zajímá hlavně lokalita

Ceny nových bytů v Praze loni klesly, zájem o ně naopak stoupá. Při výběru je přitom důležité hlavně okolí novostavby.

Chystá se revitalizace v Holešovicích

Holešovice jsou současně jednou z nejvíce rozvíjejících se čtvrtí, která se postupně přeměňuje z industriální lokality na prestižní rezidenční čtvrť Prahy.

Byty v Praze 5 v klidném centru velkoměsta

Městská část Praha 5 se nachází na levém břehu Vltavy v jižní části města. Smíchov, Anděl, Barrandov, Motol – to vše spadá do této městské části. Prahu 5 pak protíná linka metra B a nově sem míří i trasa rychlíku z Brna do Prahy, který má konečnou na Smíchovském nádraží. Nejen metrem, ale i tramvajovými linkami či vlakem se lze tedy do samého centra Prahy dostat během chvíle.