Bydlení v centru Prahy za rozumnou cenu nabídnou nové velké projekty

Bydlení v centru Prahy za rozumnou cenu nabídnou nové velké projekty

Rodiny s dětmi, mladé páry a teprve za nimi singles a nově i důchodci. Tak vypadají zájemci o nové byty v Praze. Hledají hlavně byty na kraji Prahy s dobrou dostupností do centra nebo ve velkých projektech přímo v širším centru Prahy. Vyplývá to z informací pražských developerů.

Podle nich v poslední době mezi zájemci o byty v novostavbách v Praze přibývá nejen singles ale i důchodců. Důchodci hledají zpravidla byty 1+1 poté, co svůj větší byt prodali nebo přenechali dětem. Nejčastěji ale nové byty dál kupují mladé páry a rodiny s dětmi.

Dostupnost centra je základ

Lidé přitom stále častěji opouštějí satelitní městečka a stěhují se do nových bytů na okraji Prahy. Podmínkou ale je, aby ve vybrané lokalitě byly stanice metra či tramvaje, kterými by obyvatelé novostaveb rychle dostali do centra Prahy.

Pražské lokality

V poslední době lidé často hledají také nové byty v širším centru Prahy. Zajímají se především o cenově dostupné byty ve velkých projektech, ve kterých kromě nových bytů vznikají také obchody a služby.

Zájem bude o brownfieldy

Pro spoustu lidí tak je ideální variantou chystaná výstavba na brownfieldech, kterou chce vedení města umožnit. Odborníci předpokládají, že o tyto byty bude velký zájem. Developeři proto už nyní připravují nové velké čtvrti, ve kterých obyvatelé najdou všechno, co potřebují. Jen na Smíchově má vzniknout podobná čtvrť pro 15 tisíc lidí.

Smíchov City: atraktivní bydlení v centru

V lokalitě smíchovského nádraží má v roce 2017 začít stavba multifunkční čtvrti Smíchov City. Její obyvatelé v ní najdou bydlení se spoustou zeleně, restaurací i obchodů. V nové čtvrti v Praze 5 Smíchově vznikne i nová škola, autobusové nádraží, parky a aleje nebo administrativní, které protihlukovou bariéru mezi nejrušnějšími ulicemi a novými byty.

Díky poloze v centru Prahy bude navíc bydlení v nové čtvrti velice atraktivní.

Zdroj: MF Dnes 11. 10. 2014

<< Zobrazit všechny aktuality