Zájem o bydlení v Praze roste, byty podraží

Zájem o bydlení v Praze roste, byty podraží

Odborníci očekávají, že ceny pozemků v Praze letos stoupnou zhruba o 5 %. Na vině je novela zákona o DPH a vyšší cena stavebních prací. Přestože se zdražení výrazněji projeví hlavně na ceně stavebních pozemků a domů, mírně stoupnou i ceny bytů. Přesto je zájem o byty v Praze obrovský - k nákupu nemovitostí lákají především nízké sazby hypoték.

Největší zdražení čeká luxusní byty v Praze 1 a 2. V následujících pěti letech pak porostou ceny i v Holešovicích a Bubnech. S těmito závěry přišli odborníci na oceňování nemovitostí na začátku ledna.

Přestože nové bydlení vyjde v následujících letech dráž, díky levným hypotékám je dostupné i pro lidi, kteří by si dříve nový byt nemohli dovolit.

Nové byty ubývají, Praha 9 hlásí vyprodáno

Je tu ale ještě další problém. Byty na prodej v Praze ubývají. Výstavbu nových obytných budov totiž brzdí legislativa a chybějící aktualizace územního plánu. Brzy by tak mohl být nemovitostí na trhu nedostatek, zájem o ně ale naopak roste.

Loni se prodalo rekordních 7 000 bytů, letos developeři očekávají až o tisíc víc. S nákupem proto neváhejte. Například všechny nové byty v Praze 9 z projektu Rezidence Korunní společnosti Sekyra Group už byly vyprodány.

Praha 8 nabízí byty pro singles i rodiny

K dispozici jsou zatím stále byty na prodej v Praze 8 v projektu U Sluncové. Ve bytových domech najdete plno bytů od 30 do 90 metrů čtverečních. Součástí každého bytu je balkón, sklepní kóje a parkovací stání.

Okolí domů je plné zeleně, zároveň vyniká skvělou dostupností do centra a kompletní občanskou vybaveností. Na své si přijdou i milovníci sportu - blízko je golfové, tenisové i beachvolejbalové hřiště.

Praha 8 je velmi lákavá adresa, nové byty tu proto rychle ubývají.

<< Zobrazit všechny aktuality