Byty Praha 3 - Žižkov

Čtvrť bohémů, umělců a milovníků barů, neodmyslitelně spjatá s Jaroslavem Haškem, pražský Žižkov, má bezpochyby obrovské genius loci. Strmé uličky starých činžáků, dvorky, kousky zeleně a nad tím vším čnící prst Žižkovského vysílače. Jen s novými byty je to horší – místa není nazbyt. Přesto se však o jedné lokalitě pro zástavbu intenzivně jedná a nové byty Žižkov tak snad už brzy získá.

Byty Praha 3: Nákladové nádraží?

Do hromadného bourání dnes již historických domů se na rozdíl od druhé poloviny 20. století už nikdo jen tak nepustí. O nové byty na Žižkově je ale stále zájem, navíc jde o lokalitu velmi blízko centra s excelentní dopravní dostupností. Jak to tedy vyřešit? Odpověď by mělo dát nákladové nádraží, které je umístěno mezi Žižkovem a Malešicemi na hranici s Olšanskými hřbitovy.


Plánované nové byty Žižkov

Žižkov City – Řešení pro bydlení na Žižkově

Místo dnes značně zchátralého nákladového nádraží, dnes hojně obývaného bezdomovci, by mělo v budoucnu vyrůst „město ve městě“, Žižkov City. Obrovská nevyužitá oblast by měla ožít byty, administrativními budovami, obchody, sportovními centry a restauracemi. Do skomírající části města by se vrátil život a ruch velkoměsta. Že půjde zejména o rezidenční čtvrť, potvrzují i plány developera – nové byty by Žižkov obohatily až o 15 000 nových obyvatel

Byty Žižkov – komfort i dostupnost

Srdcem celého projektu nového bydlení na Žižkově by měla být jeden kilometr dlouhá ulice s obchody, restauracemi a kavárnami, která naváže na Olšanskou ulici. Kolem této ulice s novou tramvajovou linkou se budou rozpínat uličky s více než třemi tisícovkami nových bytů. Součástí projektu na nové byty na Žižkově jsou samozřejmě parky, jezero a napojení na okolní komunikace.

Bydlení Praha 3 – Vyplatí se počkat?

O osudu nákladového nádraží se bude rozhodovat v nejbližší době. I když bude výstavba několik let trvat, a spolkne více než 30 miliard korun, může se vyplatit počkat. Nové byty na Žižkově totiž budou bezpochyby velmi zajímavou volbou pro bydlení v Praze.