Byty Praha 8 - Karlín

Snad každý, kdo se zajímal o byty či nemovitosti v Praze-Karlíně, alespoň jednou narazil na romantikou vonící jméno: Rohanský ostrov. Právě Rohanský ostrov je totiž místem, které podobu této staré pražské čtvrti na trhu s byty navždy změní. Co se tam vlastně chystá, vám ukážeme v tomto článku.

Rohanský ostrov - historie

Nejprve se ale ponořme hlouběji do historie Rohanského ostrova, do časů příchodu jezuitů, do silně náboženských a čerstvě habsburských Zemí Koruny české. Tehdy, v roce 1550, bychom našli prvopočátky Rohanského ostrova, který vznikl na místě říčního nánosu. Až roku 1900 se nakonec spojil s Jerusalemským a později také s Libeňským ostrovem. Dnes je v popředí zájmu ale nejen území samotného ostrova, ale také rozsáhlé území v Praze 8-Karlíně známé jako Rohanské nábřeží.

Samotný Rohanský ostrov byl dlouho nevyužitý. Černá skládka, která na něm po mnoho desetiletí kvetla, byla postupně odklízena až od roku 1999. Tehdy už bylo jasné, že tak lukrativní území v blízkosti centra Prahy neujde zájmu developerů.

Byty Praha 8: Počkejte si na Rohanský ostrov

Projekty developerů na sebe skutečně nenechaly dlouho čekat. Po prvních investicích a výstavbě administrativních budov v roce 2010 spatřil světlo světa rozsáhlý urbanistický plán významného developera na pojekt Rohanský ostrov.


Plány na nové byty, Rohanský ostrov

Rohanský ostrov a Rohanské nábřeží mají dostat po rozsáhlé revitalizaci nové obyvatele – byty, administrativní budovy, parky, obchody i sídla institucí.

Praha 8 získá špičkovou architekturu

Očekává se, že revitalizace Rohanského ostrova přenese Karlín na výsluní zájmu investorů, nájemníků i obyvatel. Není divu – budovy mají navrhovat architekti zvučných jmen, vedle samotného exkluzivního umístění bude Rohanský ostrov protkán novou infrastrukturou, parky a veškerou vybaveností. Byty v Karlíně stoupnou na ceně. 

Byty Karlín – bydlení v druhém centru

Pokud vyjdou plány developerů, urbanistů a architektů tak, jak mají, tak se z oblasti Rohanského nábřeží a Rohanského ostrova stane druhé centrum Prahy. Ačkoliv má výstavba skončit nejdříve v roce 2028, je jasné, že s byty v Karlíně musíme do budoucna počítat.